Jak na jazyky

To je velmi zákeřná otázka.

Automatická odpověď většiny lidí zní: „Ano.“ Protože jsem ale naznačil, že ta otázka je zákeřná, asi si už tou odpovědí nejste tak úplně jisti, že?

Dobře děláte. Otázka je totiž špatně položená. Správně by měla znít: „Jak moc je důležitá rychlost?“

To už jednoznačnou odpověď nemá. Sejde na tom … jak u čeho, jak pro koho, jak kdy.

Je to otázka relativní. V podstatě je to otázka na prioritu.

Někdy je rychlost hodně důležitá: třeba když hasiči jedou k požáru. A někdy zase vůbec: třeba při klábosení na verandě za vlídného srpnového západu slunce.

V naší jazykové škole se nám občas stává, že nás osloví zájemce o studium a zároveň se obrátí na několik dalších (konkurenčních) škol. O zakázce pak jedná s tou školou, která na jeho poptávku zareaguje jako první. Někdy jsme vítězi takového dostihu my, jindy konkurence.

Dotyčný zájemce o studium však při takovém nastavení kritérií výběru školy vyhrává leda náhodou.

Ano, zvednout telefon do 5 vteřin ať je ráno nebo noc, všední den a nebo víkend, to je skutečně známkou kvality. Kvality v jistém smyslu. Kvality rychlé reakce.

Jenže jak důležitá je ve skutečnosti schopnost rychlé reakce pro studium na jazykové škole? Je skutečně nejrychlejší škola tou nejlepší školou?

Nepopírám: kdo rychle reaguje, má nějaký ten bodík k dobru v oblasti jazykového vzdělávání stejně jako kdekoli jinde. Ale největší rychlost reakce přece není vlastností, která by měla všechny ostatní jazykové školy automaticky diskvalifikovat!

Ano, rychlost je důležitá. Ale není podobně důležité třeba i cena výuky?

A není mnohem důležitější kvalita lektora? To, aby studenta kurz opravdu něčemu naučil, aby dostal to, co opravdu potřebuje?

Je to zvláštní, jak mnoho lidí sází na rychlost a neuvědomí si, že rychlost je jen jedním z měřítek kvality. A u jazykové školy zdaleka není tím nejpodstatnějším.

Takže pokud jde o rychlost, berte ji v úvahu. Pokud vám nějaký podnik na mail neodpoví nejpozději následující pracovní den, můžete předpokládat, že asi bude mít problémy i v lecčem dalším.

Ovšem jestli vám jde především o to, aby vám telefon zvedli kdykoli zavoláte, volejte radši místo jazykové školy linku 155.
10.01.2014 17:14:13
picha

Chcete se domluvit?

Bushcraft.cz_01.jpg

Použijte cokoli máte po ruce ...

Bushcraft.cz_02.jpg

... a dejte se do toho!

Bushcraft.cz_03.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one