Jak na jazyky

A co si třeba něco přečíst?

Používat jazyk je nejpřirozenější způsob, jak se ho naučit. Jak je dobré jazyk používat? Tak, jak je to pro vás příjemné a užitečné zároveň.

Možná rádi čtete. Je-li tomu tak, proč nečíst v cizím jazyce?

Co číst? Cokoli vás baví: Noviny a časopisy, beletrii nebo literaturu faktu. Kuchařky, červenou knihovnu, životopisy. I erotické magazíny, máte-li v nich zálibu! (Jen pozor, mají trochu omezenou slovní zásobu. Také si radši dobře rozmyslete použití některých frází z Playboye na obchodní schůzce.)

Zkrátka čtěte cokoli, co vás zaujme. Třeba i reklamy na zdech.

Možná neovládáte jazyk tak dobře, abyste zvládli rozluštit víc než jednu větu za pět minut. I tady ale existuje řešení: specielně pro vás byla vydána spousta zjednodušených textů.

Říkadla pro nejmenší vás asi nezaujmou a v komiksech se to jen hemží nepoužitelnými citoslovci, ale existuje řada titulů se zjednodušeným jazykem. Račte si vybrat: úroveň A2 nebo spíš B1?

Vzpomínám si, že na střední škole se mi moc líbila Kapitánská dcerka od Alexandra Puškina v originále. Jak jsem to zvládl? Celkem snadno: pořídil jsem si knížku, kde byl vždy na levé stránce ruský originál a hned naproti na pravé český překlad. Pokud jsem v ruštině tápal, stačilo přeskočit očima na vedlejší stránku. Přitom jsem nemusel pořád listovat ve slovníku.

A na hodinách ruštiny jsem navíc mohl dělat machra.

Takže pokud rádi čtete, vyberte si a dejte se do toho.

Jen prosím, až budete svým nejbližším vysvětlovat, že jste si Playboye koupili ze studijních důvodů, neodkazujte se na tento článek.
23.09.2013 12:00:19
picha

Chcete se domluvit?

Bushcraft.cz_01.jpg

Použijte cokoli máte po ruce ...

Bushcraft.cz_02.jpg

... a dejte se do toho!

Bushcraft.cz_03.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one